06 Paź 2017

Czytanie książek jest znowu modne. Pokażemy młodym ludziom, że trzeba i warto czytać – przekonują nauczyciele z zawidowskiej Szkoły Podstawowej. W piątek, 29. września szkoła obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

- Udowadniamy, że zawsze i wszędzie warto czytać dzieciom i młodzieży. Wspólne czytanie to wspólnie spędzony czas. Rozmowa o książce jednoczy pokolenia – mówi Monika Kapszewicz, jedna z inicjatorek czytania w SP w Zawidowie. Dorośli powinni czytać głośno dzieciom przez 20 minut dziennie, nawet wtedy, gdy dzieci świetnie radzą sobie z czytaniem. Czytanie otwiera dostęp do wiedzy i myśli, ułatwia uczenie się, rozwija. Wspólnie spędzony czas to bezcenna nauka – przekonuje M. Kapszewicz.
W miniony piątek we wszystkich klasach dorośli czytali uczniom. W klasach 1-3 SP oraz w oddziale „0” w roli lektorów wystąpili goście związani z miastem: burmistrz Zawidowa, Robert Łężny, dyrektor SP Mariola Żurawińska, pani Marlena Handke z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Barbara Mędrek- Rutowicz z Urzędu Miejskiego w Zawidowie, bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Mirosława Ciereszko oraz kierownik Posterunku Policji, asp. Marcin Jabłoński. W klasach starszych czytali nauczyciele SP. Uczniowie z zapartym tchem słuchali fragmentów książek „Detektyw Pozytywka”, „Wierzbowa 13”, „Dynastia Mizołków”, „Mikołajek”, „Telemach w dżinsach”. - Wszystkie książki zaprezentowane w czasie akcji można znaleźć w Bibliotece Szkolnej. Mamy nadzieję, że udało nam się odczarować niechęć uczniów do sięgania po lektury szkolne i uczniowie uwierzą w to, że czytanie to fajny sposób spędzania czasu wolnego – podsumowują akcję organizatorki, Joanna Gołębiowska i Monika Kapszewicz.

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

 baner strazak

program pos banner ogolny 750x200

banerPROW

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!