23 Sty 2018

Stowarzyszenie Miłośników Zawidowa i zgorzelecka Fundacja EkoRegion zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce do miejsc, w których żył i tworzył najbardziej uduchowiony szewc na świecie - Jakuba Bőhme. Wyjazd studyjny już w najbliższą sobotę, 27 stycznia br.

Kolejna ciekawa inicjatywa adresowana do mieszkańców Zawidowa, a przygotowana przez zgorzelecką Fundację EkoRegion – wycieczka autokarowa śladami szewca-filozofa. Uczestnicy wybiorą się w pasjonującą podróż przez wieki historii i odkryć przy tym liczne ślady Jakuba Böhme: miejsca, w których żył, z których czerpał inspirację. W bawrny klimat minionych epok  przeniesie uczestników pani Katarzyna Zinnow, profesjonalny przewodnik i historyk sztuki. Wycieczka odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 stycznia br. Wyjazd jest bezpłatny, wszystkie koszty związane z organizacją wyjazdu studyjnego ponosi organizator w ramach projektu pn. „Transgraniczne inicjatywy. Śladami Jakuba Bőhme”.
Program wycieczki:
Godz. 8.30
Spotkanie wszystkich uczestników wyjazdu w Zawidowie.
(Ośrodek Kultury ul. Zgorzelecka 39)

Godz. 8.45
Przejazd do Starego Zawidowa – miejsca urodzenia Jakuba Böhme.

Godz. 09.30
Zawidów - wieża po kościele ewangelickim przy rynku miejskim (w pobliżu kościoła mieściła się szkoła elementarna, w której mały Jakub pobierał naukę. Wg niektórych źródeł jego pierwszym nauczycielem był Johann Leder z Kowar, późniejszy rektor szkoły).

Godz. 10.00-11.40
Przejazd i pobyt w Pałacu w Łagowie i Zamku w Lasowie.

Godz. 11.40-12.45
Przejazd do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu i koncert pamięci Jakuba Böhme.

Godz. 13.00-13.50
Obiad

Godz. 14.00-14.30
Dom Jakuba Böhme.

Godz. 14.30-16.00
- przejście pieszo przez Most Staromiejski,
- zwiedzanie kościoła ewangelickiego pw. św. Piotra i Pawła i krypty z kaplicą św. Jerzego (Peterskirche, Georgenkapelle),
- spacer Nikolaistraße w kierunku Przedmieścia Mikołajskiego,
- Grób Jakuba Böhme na Cmentarzu Mikołajskim (Nikolaifriedhof).

Godz. 16.00
Zakończenie wycieczki (powrót uczestników do Görlitz, Zgorzelca i Zawidowa).

Zapisy przyjmuje Miejska Biblioteka Publiczna w Zawidowie. Tel. 75 7788336. Liczba miejsc ograniczona!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!