31 Sty 2018

Przed nami czas wypełniania deklaracji podatkowych. Po raz kolejny sami możemy wybrać cel, na który przeznaczymy jeden procent naszego podatku. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie zdecydowali, komu przekazać odpis 1% podatku, zachęcamy, aby wesprzeć organizacje, działające na terenie Zawidowa.

Coraz więcej osób decyduje się oddać jeden procent podatku na organizacje społeczne. Dla przeciętnego podatnika suma, którą i tak musi oddać państwu, jest symboliczna, ale dla np. organizacji pozarządowych są to już znaczące wpływy. Zawidowianie mogą wesprzeć dwie takie organizacje, które działają na terenie miasta i mają przywilej otrzymywania darowizn w formie odpisu od podatku PIT.

Pierwsza z nich to 10 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Kocia Skała”. Zawidowscy harcerze aktywnie działają od 2 lat, uczestniczą we wszystkich ważnych dla miasta wydarzeniach, promują miasto na harcerskich zlotach i konkursach. Środki otrzymane w ramach 1% podatku pomogą dofinansować młodym zawidowianom biwaki i rajdy harcerskie, zakup sprzętu i rozwijanie harcerskich specjalności. Wypełniając deklarację podatkową, w polu „Wniosek o przekazanie 1 % podatku" należy wpisać nr KRS: 0000264246, cel: Hufiec Zgorzelec, 10 GDH Kocia Skała.

Drugim stowarzyszeniem, na które można zrobić odpis podatku jest Parafialny Klub Sportowy „Józek” . Klub prowadzi całoroczne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z Zawidowa, organizuje wyjazdy sportowe i promuje aktywny tryb życia w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Wypełniając deklarację podatkową, w polu „Wniosek o przekazanie 1 % podatku" należy wpisać nr KRS: 0000124134 z dopiskiem dla PKS „Józek” Zawidów.

1% dla zawidowskich organizacji to szansa na ich rozwój i jednocześnie pożytek dla miasta. Ważne jest bowiem, aby jak najwięcej środków pochodzących z możliwości przekazania procentu podatku zatrzymać w naszym mieście.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!