13 Kwi 2018

Zawidowscy harcerze zbierają pieniądze na remont pomieszczenia, w którym mogliby się spotykać na zbiórkach i przechowywać potrzebne materiały. Potrzebują około 6 tysięcy złotych.

10 Grunwaldzka Drużyna Harcerska "Kocia Skała” działa w Zawidowie od 2016 roku i oficjalnie należy do zgorzeleckiego Hufca ZHP. Zrzesza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat. Na koncie ma już wiele sukcesów jak m.in. I miejsce w kategorii harcerze na Rajdzie Granica 2016, I miejsce w konkursie mundurowym w kategorii harcerze na Rajdzie Granica 2016, tytuł Drużyny Grunwaldzkiej oraz wiele wygranych podczas biwaków harcerskich.

Czym się zajmują?
Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie jego wszechstronnego rozwoju i kształtowanie charakteru przez stawianie licznych wyzwań. – Chcielibyśmy, aby zawidowska młodzież wyrosła na dobrych i mądrych ludzi – mówi Jerzy Stankiewicz, opiekun drużyny, odpowiedzialny także za zbiórkę pieniędzy. - Organizujemy cotygodniowe spotkania, wyjazdy, wycieczki i obozy. Uczymy też dyscypliny oraz krzewimy patriotyzm przez aktywny udział w uroczystościach narodowych – dodaje J. Stankiewicz.
Zawidowscy harcerze chcą zaadaptować na harcówkę jedno z pomieszczeń Ośrodka Kultury w Zawidowie. Tam mogliby się spotykać na zbiórkach i przechowywać potrzebne materiały. Na remont potrzebują 6 tysięcy złotych. Sami nie są w stanie  zgromadzić takiej kwoty. Stąd pomysł na przeprowadzenie internetowej zbiórki, która odbywa się na portalu https://odpalprojekt.pl/p/remontharcowki

Młodzi ludzie już włożyli wiele wysiłku w przygotowanie pomieszczenia do remontu - skuli stary tynk ze ścian i sufitu oraz wywieźli gruz. Teraz potrzebują głównie materiałów budowlanych tj. płytki, klej, pianka montażowa, gładź, grunt, farba, drzwi itp. Gdy tylko zdobędą niezbędne pieniądze - kupią materiały i remont pomogą im dokończyć rodzice.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!