29 Cze 2018

To tytuł bajki dla dzieci, której bohaterami są leśne skrzaty i anioł z zawidowskiego herbu. W niedługim czasie powstanie cała seria opowiastek o mieście, jego historii i mieszkańcach. Wczoraj tj. 28 czerwca pierwszą z nich usłyszały dzieci z Przedszkola Publicznego w Zawidowie. W rolę bajarki wcielił się burmistrz R. Łężny.

Dwa leśne skrzaty, Kacperek i Ambroży oraz mężczyzna z długą brodą o imieniu Michał, to bohaterowie pierwszej bajki dla dzieci, którą napisał Cezary Wiklik, redaktor gazety Echa Izerskie. Akcja krótkiej opowiastki toczy się w starym zawidowskim lesie, tuż przy strumieniu zwanym Kocim Potokiem. Rezolutne skrzaty wędrując leśnymi ścieżkami spotkają świetlistą postać z długą brodą, to Michał, anioł, który od wieku  strzeże niewielkiego Zawidowa. Anioł opowiada skrzatom o mieście, jego losach i symbolach.

Pierwszym odbiorcami bajki o Michale i skrzatach były dzieci z zawidowskiego przedszkola publicznego, a zaprezentował ją burmistrz Robert Łężny. Dzieci w ciszy i skupieniu wysłuchały bajki, a potem chętnie o niej dyskutowały, odpowiadając na trudne pytania gospodarza miasta np. kim są rudzi mieszkańcy lasu, czy w Zawidowie w ogóle są jakieś lasy i jak stary potrafi być anioł...
Po tym jak zawidowska bajka zadebiutowała w świecie dziecięcej wyobraźni, dzieci wzięły się za kolorowanie przeniesionych przez burmistrza malowanek w rozmiarze XXL. Chłopcy zdecydowali się pokolorować garderobę skrzata, w dziewczynki - wiadomo...aniołka.

Na zakończenie spotkania z zawidowską bajką starszaki otrzymały pamiątkowe balony z logo akcji promocyjnej pn. Zawidów, miasto anioła”.

BAJKA

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!