05 Lip 2018

W minioną sobotę (30.06) na Stadionie Miejskim w Zawidowie odbył się II Turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Miasta Zawidów. Organizatorami imprezy był Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji w Zawidowie.

W rozgrywkach wzięło udział blisko 80 zawodników, którzy ukończyli 35 rok życia i w piłkę nożną grają rekreacyjnie. Wystąpiło 6 drużyn: Oldboje GKS Bełchatów, BKS Bolesławiec, Rekreacja Zgorzelec, Madmen Bogatynia, Oldboje Leśna i gospodarz Oldboje Zawidów. Nie lada gratką był przyjazd i udział drużyny z Bełchatowa, w szeregach której wystąpili zawodnicy znani z występów w Ekstraklasie!

Przy fantastycznej, słonecznej pogodzie, na dwóch boiskach rozegrano aż 15 spotkań! Grano systemem każdy z każdym, choć tego dnia wynik sportowy nie był najważniejszy. Po blisko pięciu godzinach rywalizacji najwięcej punktów zgromadziła drużyna z Bolesławca i to oni wznieśli do góry okazały puchar ufundowany i wręczony przez burmistrza miasta, Roberta Łężnego. Oldboje z Bolesławca zwyciężyli również w pierwszej edycji zawidowskiego Turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Oldboje BKS Bolesławiec – 12 pkt. bramki (9:3)
2. Oldboje Leśna – 10 pkt. bramki (8:5)
3. Rekreacja Zgorzelec – 9 pkt. bramki (14:9)
4. Oldboje GKS Bełchatów – 7 pkt. bramki (9:5)
5. Oldboje Zawidów – 6 pkt. bramki (7:8)
6. Madmen Bogatynia – 0 pkt. bramki (6:23)

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju: Burmistrzowi Miasta Zawidów oraz PUK w Zawidowie. Sponsorom: Panu Maciejowi Twardowskiemu z firmy Twargum oraz Panu Andrzejowi Świderkowi z firmy Victus Klusbedrijf. Organizatorzy dziękują także Panom: Bogdanowi Kuprewiczowi i Robertowi Ptakowi za pomoc techniczną oraz Magdalenie Kozłowskiej za przygotowanie cateringu podczas imprezy. Słowa wdzięczności kierują także do Zarządu KS Piast Zawidów za przygotowanie i udostępnienie obiektu, Panom: Krzsztofowi Liszykowi i Zenonowi Lickiemu za sędziowanie turnieju i firmie Iza Med za zabezpieczenie medyczne imprezy.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!