03 Sie 2018

Już niebawem, 11 sierpnia odbędzie się największa miejska impreza pn. „Święto Miasta. Zawidów 2018”. Do wspólnego świętowania zapraszają Burmistrz Miasta i Ośrodek Kultury w Zawidowie.

Za tydzień w Parku im. Jakuba Bőhme odbędzie się sztandarowa miejska impreza, w tym roku jednodniowa. Największą gwiazdą wydarzenia będzie zespół Manchester.
Wszystko rozpocznie się o godzinie 15.00 występem rodzimego zespołu Jarzębina. Po folkowym występie na scenie zobaczymy utalentowanych solistów ze Studia Piosenki Magdaleny Januszkiewicz.
Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi parę minut po godzenie 17.00. a dokona go burmistrz Miasta, Robert Łężny.

Prawdziwą niespodzianką dla wszystkich fanów programu The Voice of Poland będzie występ jednej z jego uczestniczek, Agaty „Moth” Hylińskiej z Leśnej. Agata znakomitym wykonaniem utworu Bon Jovi utorowała sobie drogę do kolejnego etapu tzw. bitew. Na tym etapie wraz z innym uczestnikiem programu, Łukaszem Łyczkowskim, zaśpiewała brawurowo utwór zespołu The Beatles. To wykonanie okrzyknięto jednym z najlepszych w programie.
Po bloku muzycznym nastąpi rywalizacja sportowa, w ramach której swoje umiejętności zaprezentuje zgorzelecki Cross Team.
Jak już zdążyliśmy nadmienić gwiazdą wieczoru będzie zespół Manchester. Polska grupa z Torunia brała udział w najbardziej prestiżowych festiwalach rockowych w naszym kraju. Wystąpili między innymi w Węgorzewie i Jarocinie. Dotarli do finału programu „MTV Rockuje” oraz wystąpili na koncercie z okazji 50 urodzin Grzegorza Ciechowskiego w studiu imienia Agnieszki Osieckiej, gdzie zaprezentowali własne wersje utworów Republiki.W 2008 roku zostali zwycięzcą festiwalu TOP TRENDY, deklasując rywali utworem „Dziewczyna Gangstera”. Wygrali w głosowaniu internautów i zdobyli nagrodę publiczności. W tym samym roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany po prostu „Manchester”. W roku 2009 Manchester walczył o nagrodę Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie z piosenką "Tajemnica". Zespół wielokrotnie występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, będąc dwukrotnie nominowanym do Superjedynki.
Po mieszane britu i rocka pojawi się grecki klimat, a to za sprawą muzycznej biesiady, na którą zabierze publiczność zespół MYTHOS oraz żeński zespołu taneczny SIRTAKI.
Ostatnim punktem tegorocznego Święta Miasta będzie dyskoteka pod gwiazdami z Dj Sound Wave. Impreza potrwa do godziny 4.00 nad ranem.
Organizator przygotował także mnóstwo atrakcji dla dzieci m.in. turniej gier wielkoformatowych z zawidowskimi harcerzami, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, kram z zabawkami, zjeżdżalnia, zamki dmuchane, gokarty, kule wodne, karuzela etc.

Serdecznie zapraszamy!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!