14 Sie 2018

W minioną sobotę, 11. sierpnia odbyła się sztandarowa miejska impreza pn. „Święto Miasta. Zawidów 2018”. Nie zabrakło koncertów gwiazd, występów lokalnych artystów, atrakcji dla najmłodszych i zabawy tanecznej w plenerze.

Tegoroczne Święto Miasta odbyło się tradycyjnie w Parku im. Jakuba Bőhme. Imprezę uroczyście otworzył burmistrz, Robert Łężny, w asyście Konrada Tkaczyka, dyrektora OK w Zawidowie oraz Janusza Pawula, konferansjera.
Oficjalne otwarcie poprzedziły występy lokalnych artystów. Na scenie jako pierwsze zaprezentowały się niezawodne „Jarzębiny” z wiązanką folkowych szlagierów. Zaraz po nich publiczność miała okazję posłuchać wokalnych popisów młodych artystów ze Studia Piosenki Magdaleny Januszkiewicz.
Prawdziwą niespodzianką dla wszystkich fanów programu The Voice of Poland był występ jednej z jego uczestniczek, Agaty „Moth” Hylińskiej z Leśnej. Agata, kobieta o silnym i bardzo charakterystycznym głosie, zaprezentowała publiczności swój autorski materiał, a także interpretację zaznanych rockowych przebojów. Nie zabrakło także utworu zespołu Bon Jovi, który otworzył wokalistce drogę do kolejnego etapu programu. Agata okazała się także niezwykle empatyczną osobą, ciepłą i otwartą na rozmowy z mieszkańcami. Po swoim występie chętnie opowiadała o swoim debiucie w programie, który jak podkreśliła - był dla niej prawdziwą muzyczna przygodą.
Duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród młodych widzów, wzbudziła sportowa rywalizacja, którą przygotował zgorzelecki Cross Team. Mieszkańcy mieli okazję sprawdzić swoją kondycję na powietrznych rowerach treningowych. Walka o każdą spaloną kalorię odbywała się pod okiem zawidowianina, Kamila Kozłowskiego, instruktor crossfitu. Byli zwycięzcy i nagrody.
Gwiazdą wieczoru był zespół Manchester. Polska grupa z Torunia zagrała bardzo energetyczny koncert, który był mieszanką britu i rocka. Publiczność usłyszała składankę doskonale znanych utworów, w tym „Dziewczynę Gangstera”, piosenkę która zwyciężyła na festiwalu TOP TRENDY. Nie mogło zabraknąć także takich piosenek jak „Tajemnica” „Lubię Twoje włosy” czy „Zepsułaś mi urodziny”. Zespół zaprezentował się niezwykle profesjonalnie, wykazując duże doświadczenie sceniczne, które zdobywał latami biorąc udział w najbardziej prestiżowych festiwalach rockowych w naszym kraju - Węgorzewie i Jarocinie.
Po mieszane britu i rocka pojawił się grecki klimat, a to za sprawą muzycznej biesiady, do której publiczność zasiadła wraz z zespołem MYTHOS oraz żeńskim zespołem tanecznym SIRTAKI.
Ostatnim punktem tegorocznego Święta Miasta była zabawa „pod gwiazdami” z Dj Sound Wave, który spełniał muzyczne życzenia roztańczonych mieszkańców Zawidowa. Impreza trwała do godziny 4 nad ranem.
Święto Miasto to także moc atrakcji dla dzieci. Organizator, Ośrodek Kultury w Zawidowie, zadbał o całą gamę rozrywek dla najmłodszych. Były więc dmuchańce, kramiki z zabawkami, trampoliny, turniej gier wielkoformatowych z zawidowskimi harcerzami, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, etc.
Specjalny pchli targ z używanymi zabawkami zorganizowała Rada Rodziców Przedszkola Publicznego w Zawidowie. Rodzice zbierali pieniądze na nowy plac zabaw przy placówce. Sprzedaż zabawek poszła świetnie! Rada zebrała 2.413,00 zł i tym samym zakończyła zbiórkę. We wrześniu dzieci będą się bawiły na nowym, kolorowym placu zabaw.
Organizatorem Święta Miasta był Ośrodek Kultury w Zawidowie oraz Burmistrz Miasta.

Foto: Patryk Łotocki

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!