17 Sie 2018

Z sześciu ulic w Zawidowie znikną kolejne duże kontenery do segregacji śmieci. Do 31 sierpnia zabierze je lubański ZGiUK. Od tego momentu segregacja odpadów będzie odbywała się u „źródła”, czyli w gospodarstwach domowych.

Ludmery, czyli zestawy pojemników do segregacji śmieci, kończą swoją służbę w Zawidowie. Lubański ZGiUK ma czas do końca miesiąca na zdemontowanie kolejnych zestawów do segregacji i kubłów na bioodpady.
Pierwszą cześć firma wywozowa usunęła z miasta pod koniec czerwca. Tym razem zabierze te, które zlokalizowane są przy ulicach: Plac Zwycięstwa, Spokojna, Wilcza (w okolicy ul. Osiedle), Szybów, Kolejowa, Ostróżno.

Mieszkańcy, którzy zadeklarowali segregację odpadów i nadal nie odebrali pojemnika na „bio",  powinni to uczynić jak najszybciej, zgłaszając się do UM w Zawidowie. W Urzędzie można także pobrać zestawy worków do segregacji.

Warto przypomnieć także, że przy ul. Grunwaldzkiej 4 w Zawidowie działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunlanych, gdzie można bezpłatnie oddać np. meble, zużyty sprzęt RTV i AGD, opady pozaremontowe, a także nadmiar wysegregowanych surowców: makulatura, plastik, szkło.

PSZOK czynny jest w środy w godzinach 8.00 – 12.00 i 18.00 – 20.00 oraz w każdą sobotę w godzinach 10.00 - 12.00 (za wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy).

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!