21 Sie 2018

Rok 2018 jest szczególny - przypada w nim 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Miasto chce odszukać lokalnych patriotów, którzy walczyli o wolność, a których zasługi nie są znane nikomu poza wąskim, rodzinnym gronem. Pamięć o nich uczci symbolicznym gestem.

Rok, w którym Polska obchodzi stulecie niepodległości, jest doskonałą okazją do przypomnienia o ludziach, którzy walczyli o wolność. O większości z nich nie pisze się w podręcznikach do historii, nie stawia się im pomników i nie honoruje w szczególny sposób. Ich zasługi nie są znane nikomu poza wąskim, rodzinnym gronem.
Te sytuację spróbuje zmienić projekt pn. „ Eko- historia, międzypokoleniowe sadzenie drzew”, do którego włącza się także Zawidów. Celem kampanii jest wydobycie z zapomnienia lokalnych bohaterów. Pamięć o nich ożyje na nowo w miejskim krajobrazie poprzez symboliczne sadzenie drzew. Każde drzewo będzie miało swojego patrona i tabliczkę informacyjną, biogram.
Z okazji jesiennych obchodów rocznicowych w całym województwie dolnośląskim nasadzonych zostanie 100 drzew.
To, komu Zawidów dedykuje pamiątkowe drzewo/drzewa - zdecydują mieszkańcy, spadkobiercy historii swoich rodzin.
Swoje propozycje mieszkańcy mogą przekazywać na adres email: promocja@zawidow.eu lub pocztą na adres: Urząd Miejski w Zawidowie, Pl. Zwycięstwa 21/22, 59-970 Zawidów, z dopiskiem „Międzypokoleniowe sadzenie drzew – patron dla Zawidowa”. Zgłoszenia Urząd przyjmuje do 10. września. Organizatorami kampanii jest Wojewoda Dolnośląski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!