27 Sie 2018

Piotr Kosewicz zdobył Berlin! Tak spokojnie można określić piątkowy (24.08) występ naszego lekkoatlety na Mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych. Zawidowianin zdobył złoty medal w rzucie dyskiem i ustanowił nowy rekord mistrzostw!

Za nami paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie. Startujący w nich reprezentanci Polski osiągnęli fantastyczne wyniki, zdobyli aż 61 medali i pobili kilka rekordów świata. Do wielkich tryumfatorów ME należy także Piotr Kosewicz. Zawidowianin pokonując w bezpośrednim pojedynku aktualnego mistrza i wicemistrza olimpijskiego, zdobył złoty medal w rzucie dyskiem i wynikiem 20.20m ustanowił nowy rekord mistrzostw!

Tylko jego dysk dwukrotnie przekroczył granicę 20 metrów, zostawiając w tyle 2 najpoważniejszych rywali tj. aktualnego mistrza Polski i wicemistrza olimpijskiego Roberta Jachimowicza oraz mistrza olimpijskiego Łotysza – Algarsa Apinisa.

Do Berlina z Piotrem pojechał cały autokar kibiców, którzy bardzo aktywnie zagrzewali go do walki. Zawidowski „funklub” przygotował się zresztą niezwykle skrupulatnie do wyjazdu, zakupując wielki baner i gadżety prawdziwego kibica. I jak sami podreślają, uczestnictwo w tym wydarzeniu bylo dla nich jednym z najbardziej emocjonujących i wzruszających momentów w życiu!
Przed Mistrzem Europy z Zawidowa kolejne wielkie wyzwanie sportowe, zakwalifikowanie się do startu na olimpiadzie i wyjazd do Tokio!
W imieniu Miasta składamy Piotrowi serdeczne gratulacje i wyrazy najwyższego szacunku!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!