28 Sie 2018

Do wyborów samorządowych pozostały jeszcze 53 dni. Tylko do wczoraj (27 sierpnia) można było zgłaszać komitety wyborcze. Komisarz wyborczy z jeleniogórskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego zarejestrował 6 komitetów z siedzibą w Zawidowie.

Wybory samorządowe nadchodzą wielkimi krokami. 27 sierpnia był ostatnim dniem na zgłoszenie komitetu wyborczego. Komisarz wyborczy z jeleniogórskiej Delegatury KBW zarejestrował 6 komitetów, które mogą zgłosić listy kandydatów na radnych i kandydata na burmistrza :

Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Miłośników Zawidowa
- pełnomocnik wyborczy Dorota Niemiec
Komitet Wyborczy Wyborców Czas na Postęp
- pełnomocnik wyborczy Mirosław Cezary Kasiński
Komitet Wyborczy Wyborców Roberta Łężnego
- pełnomocnik wyborczy Zuzanna Staniszewska
Komitet Wyborczy Wyborców Nowa Energia dla Zawidowa
- pełnomocnik wyborczy Grażyna Kowhan
Komitet Wyborczy Wyborców Znamy się z Pasji
- pełnomocnik wyborczy Magdalena Zajdel
Komitet Wyborczy Wyborców Nowa Energia
- pełnomocnik Magdalena Justyna Wieczorek

Warto przypomnieć, że komitety wyborcze partii politycznych rejestruje PKW. Pozostałe komitety wyborcze, w tym te działające maksymalnie na obszarze jednego województwa, rejestrują właściwi terytorialnie komisarze wyborczy.

Na zgłoszenie komitety miały niecałe dwa tygodnie. Rejestrować się mogły od 14 sierpnia, kiedy ruszyła kampania wyborcza.

Po zakończeniu rejestracji, kolejna istotna data w kalendarzu wyborczym to 6 września, do kiedy komitety będą mogły zgłaszać kandydatów do pracy w terytorialnych komisjach wyborczych. Dopiero po ich powołaniu możliwe będzie składanie oficjalnych list kandydatów.

Nazwiska osób ubiegających się o stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów muszą być oficjalnie zgłoszone do 26 września.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!