07 Wrz 2018

Na placu przy ulicy Słowackiego w Zawidowie powstał nowy plac zabaw i siłownia zewnętrza. Inwestycję zrealizowała gmina w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Miłośników Zawidowa. Nowe miejsce zabaw i rekreacji dostępne będzie dla mieszkańców już w ten weekend.

Miejska baza sportowo-rekreacyjna wzbogaciła się o kolejny plac zabaw i nowoczesną siłownię zewnętrzną. O modernizację placu przy ulicach Słowackiego i Broniewskiego zabiegali mieszkańcy Zawidowa. Reprezentował ich radny Grzegorz Drabko, który pod petycją o realizację tego zadania zebrał ponad 100 podpisów.
Szansę na realizację oczekiwań mieszkańców stworzyło LGD Partnerstwo Izerskie, które ogłosiło nabór wniosków na zadania społeczne, w tym place zabaw i siłownie zewnętrzne. Na takie zadanie można było otrzymać nawet stuprocentowe dofinansowanie, pod warunkiem że wnioskodawcą jest organizacja pozarządowa. Do współpracy burmistrz Miasta zaprosił więc Stowarzyszenie Miłośników Zawidowa, któremu gmina pomogła napisać wniosek i przygotować projekt.

Tym sposobem wniosek pn. „Poprawa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w Zawidowie” otrzymał dofinansowanie unijne w kwocie 264.450,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Z wszystkich urządzeń będzie można korzystać już w trakcie najbliższego weekendu. Warto jednak zaznaczyć, że elementy zieleni na placu stanowi trawa z rolki, która jest w fazie ukorzeniania, co oznacza, że trzeba na nią uważać, jeśli dlugo chcemy cieszyć się ładnym i estetycznym miejscem.

Ku radości dzieci na placu zamontowano różne rodzaje huśtawek i zestawów sprawnościowych. Dorosłym dedykowano urządzeniach typu: wioślarz, orbitrek eliptyczny, superwahadło, twister, stepper, siedzący przywodziciel nóg, pajacyk i inne. Są także urządzenie do street workout-u.

Operacja pn. „Poprawa infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej w Zawidowie” mającej na celu modernizację (przebudowę) kompleksu turystyczno-rekreacyjnego w celu utworzenia ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej współfinansowana jest z Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!