14 Wrz 2018

Zawidowski MOPS, Łużycki Bank Spółdzielczy oraz Przedszkole Publiczne to 3 instytucje które włączyły się w zbiórkę nakrętek dla dzieci z wrocławskiego Hospicjum. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek Hospicjum przeznaczy na zakup sprzętu medycznego dla swoich podopiecznych.

Od przedszkolaka po emeryta, niemal każdy z nas ma w kieszeni, torebce lub plecaku jakąś małą plastikową nakrętkę, która jest na wagę zdrowia lub życia.

W „nakrętkową" formę pomagania zaangażowały się w Zawidowie 3 instytucje: MOPS, Łużycki Bank Spółdzielczy oraz Przedszkole Publiczne. Każda z tych placówek przygotowała w swojej siedzibie specjalne pojemniki na zbiórkę małych, plastikowych elementów.

Co się dzieje z zebranymi nakrętkami?
Trafiają do firmy zajmującej się ich powtórnym przetworzeniem na specjalny granulat, z którego później robi się plastikowe wiadra, grabie ogrodowe czy łopaty do śniegu. Jednak, aby odbiorca zjawił się w punkcie, który prowadzi zbiórkę, trzeba przynajmniej 2,5 tony plastikowych zakrętek! Stąd apel do mieszkańców Zawidowa. Przynieśmy ich jak najwięcej! Takie małe gesty są dla dzieci szansą na odzyskanie zdrowia lub życia! Tak łatwo być dobrym...

Które zakrętki zbiera Hospicjum?
- zakrętki po napojach, chemii gospodarczej, szamponach, kremach, kawie itp.
- opakowania z oznaczeniami PP, PE, LDPE, HDPE (symbole wytłaczane na dnie produktów lub widoczne na etykietach)

Pieniądze ze sprzedaży nakrętek Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu przeznaczy na zakup sprzętu medycznego dla swoich podopiecznych.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!