14 Wrz 2018

Wrzesień to czas, kiedy miasta i gminy powoli zabierają się do konstruowania budżetu na kolejny rok. Swoje propozycje zadań mogą zgłaszać także mieszkańcy. Na uwagi, propozycje i pomysły zawidowian Miasto czeka do 17. października br.

Mieszkańcy najlepiej wiedzą, co w ich okolicy jest do zrobienia, tak aby żyło im się bezpieczniej i przyjemniej. To może być skatepark, siłownia zewnętrza, dodatkowy parking, plac zabaw, monitoring, albo nawet wydarzenie sportowe lub muzyczne. Do budżetu miasta można zgłaszać wszystkie pomysły, które mieszczą się w wachlarzu zadań możliwych do zrealizowania przez samorząd. Należy jednak pamiętać, aby zgłaszana inwestycja mieściła się w kompetencjach i granicach miasta. - Ciężko też będzie od razu zrealizować inwestycje za kilka milionów, jak na przykład rewitalizację rynku, którego kosztorys szacowany jest na 5 milionów złotych, czy parku, którego remont (bez sceny) kosztuje ponad milion złotych – zaznaczają pracownicy UM w Zawidowie.
Zweryfikowane propozycje inwestycji zostaną ujęte w projekcie budżetu i trafią pod obrady Rady Miejskiej w Zawidowie.
Swoje propozycje zadań na rok 2019 mieszkańcy mogą wysłać drogą mailową na adres: promocja@zawidow.eu lub złożyć w Biurze Obsługi Klienta UM w Zawidowie z dopiskiem „Budżet miasta 2019, mój pomysł na inwestycję”.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!