18 Wrz 2018

MAMO czyli Mobilna Akademia Młodych Orłów to nowy projekt PZPN, który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów. Jutro profesjonalna kadra trenerska zawita z pierwszym szkoleniem do Zawidowa.

Już jutro, 19. września w godz. 16:30 - 20:00 na Stadionie Miejskim w Zawidowie odbędzie się bezpłatne szkolenie dla trenerów, nauczycieli w-fu i dzieci prowadzone przez dwuosobowy zespół trenerów PZPN - Macieja Szeligę i Mateusza Kaluźniaka. MAMO ma za zadanie odwiedzić dwukrotnie każdy powiat. Zajęcia dla powiatu zgorzeleckiego odbędą się właśnie w Zawidowie.

Warsztaty poprzedzone zostaną częścią teoretyczną na temat filarów szkolenia dzieci i młodzieży. Ta część odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodek Kultury W Zawidowie (przy ul. Zgorzeleckiej 39) - punkt godz. 16:30.
Następnie odbędą się dwa treningi pokazowe z udziałem najlepszych zawodników z regionu z roczników 2006/2007/2008/2009. Tematem treningu będzie doskonalenie ataku pozycyjnego. Trenerzy Piasta - Krzysztof Krupa i Tomek Niedźwiecki desygnowali do treningów: Pawła Kapszewicza, Macieja Niedźwieckiego, Olgę Prusińską, Szymona Paprockiego, Krzysztofa Ladacha, Oliwiera Leciejewskiego, Michała Pietruszkę i Filipa Januszkiewicza.
Cele MAMO, której inicjatorem jest PZPN:
- dotarcie do trenerów i zawodników w każdym powiecie
- kształcenie trenerów i nauczycieli w-fu
- podniesienie efektywności szkolenia
- inspiracja trenerów i zawodników do podnoszenia własnych umiejętności
- obserwacja zawodników i ich potencjału

O przyjazd Akademii do Zawidowa zabiegało dwóch działaczy KS Piast, Jarosław Zajdel i Rafał Ryż.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!