26 Wrz 2018

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Bolesławcu odbyło się zakończenie projektu unijnego dotyczącego informatyzacji urzędów z dziesięciu gmin. Zawidów, jako jeden z partnerów projektu, otrzymał blisko milion złotych na usprawnienie swojej administracji i e-usługi dla mieszkańców.

Zakończył się projekt pn. „Budowa Systemu Informacji Przestrzennej oraz rozwój e-usług publicznych i elektronicznych usług administracyjnych w północno - zachodniej części Województwa Dolnośląskiego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Projekt realizowała Gmina Miejska Bolesławiec w partnerstwie z gminami zlokalizowanymi na terenie powiatu bolesławieckiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. Inwestycja - informatyzacja 10 urzędów i e-usługi dla mieszkańców, kosztowała łącznie ponad 15,6 mln zł. Aż 85 procent tej kwoty, czyli ok. 13,3 mln zł, zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Zawidów, jako jeden z partnerów, otrzymał blisko milion złotych.
Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Zawidowa mogą większość swoich spraw urzędowych załatwić elektronicznie, bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.

EBOI czeka na mieszkańców

Urząd w Zawidowie uruchomił już nowoczesną usługę – eboi.zawidow.eu
Po założeniu konta na platformie mieszkaniec ma dostęp do swoich podatków i opłat lokalnych. Z poziomu konta może za nie zapłacić, przeglądać ich historię, pobrać w formacie pdf lub wydrukować.

Zobacz, EBOI. Jak zacząć?

Załatwi także inne sprawy np. złoży deklarację na podatek od nieruchomości, od środków transportowych, czy odpadów komunalnych. Zamelduje się także na pobyt stały lub czasowy i złoży zaświadczenie o zameldowaniu lub wymeldowaniu. Bez wychodzenia z domu może także złożyć zwykłe pismo do Urzędu. Wachlarz usług będzie spory i, jak podkreślają zawidowscy urzędnicy, będzie stale rozszerzany.
Mieszkaniec będzie miał także dostęp do SIP, czyli systemu informacji przestrzennej, za pomocą którego sprawdzi plan miejscowy, złoży wniosek o wypis i wyrys, dokona opłaty i otrzyma dokument w formie elektronicznej. SIP ruszy po 1 października.

Korzystanie z e-usług ma jeszcze jedną zaletę - mieszkaniec na bieżąco jest informowany o postępach w załatwianiu jego sprawy.

Informatyzacja Urzędu to nie tylko e-usługi dla mieszkańców, ale i nowoczesne oprogramowania dla administracji. Dzięki nowym systemom praca zawidowskich urzędników została „zintegrowana” czyli połączona w jeden sprawnie działający organizm. Dla klientów oznacza to krótszy czas oczekiwania na załatwienie wielu spraw.

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką informacyjną i zachęcamy do korzystania z usług eboi.zawidow.eu

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!