04 Paź 2018

W piątek, 28 września br. Szkoła Podstawowa w Zawidowie uczestniczyła w najpopularniejszej akcji czytelniczej: Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Czytały dzieci, młodzież, nauczyciele i zaproszeni goście. Wspólne czytanie jednoczy pokolenia!

- Dorośli powinni czytać głośno dzieciom przez 20 minut dziennie, nawet wtedy gdy dzieci same potrafią już świetnie czytać. Czytanie otwiera dostęp do wiedzy i myśli, ułatwia uczenie się, rozwija. Wspólnie spędzony czas to bezcenna nauka – przekonują panie, Monika Kapszewicz i Joanna Gołębiowska, największe orędowniczki czytania ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie. O godzinie 10:00 we wszystkich klasach dorośli czytali uczniom.

W klasach 1-3 SP oraz w oddziale „0” w roli lektorów wystąpili goście związani z Miastem: Burmistrz Miasta, Robert Łężny, Dyrektor Szkoły, Krzysztof Mach, Marlena Handke z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dyrektor Ośrodka Kultury, Konrad Tkaczyk, Bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej, Mirosława Ciereszko oraz Kierownik Posterunku Policji, Artur Fudala.
W klasach starszych czytali nauczyciele. W tym roku czytano „Gang słodziaków”, „Klechdy domowe” oraz „Pan Tadeusz”. Pod koniec zajęć wszyscy uczniowie rozwiązywali zadania związane z wybraną lekturą. Wszystkie dzieła literackie zaprezentowane w czasie akcji można znaleźć w Bibliotece Szkolnej. W nawiązaniu do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę SP w Zawidowie postanowiło przybliżyć dzieciom i młodzieży twórczość Adama Mickiewicza i legendy związane z powstaniem państwa polskiego.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!