10 Paź 2018

W piątkowy poranek 5. października przedszkolaki z Zawidowa oficjalnie przyjęte zostały w poczet starszaków. W dniu tym dla najmłodszych najważniejsze zapewne były smakołyki i upominki. Dla rodziców zaś jeden z pierwszych publicznych występów ich pociech.

Zanim jednak doszło do uroczystego aktu pasowania na "starszaka" dzieci pochwaliły się przed rodzicami recytowanymi wierszami, wesołymi piosenkami i popisowym tańcem. Przeszły także krótki test wiedzy. Dzieci wymieniały pory roku, mieszkańców lasu, liczyły, odgadywały nazwy zawodów, rozpoznawały warzywa, wskazywały kolory i głoskowały. Najtrudniejsza próba czekała jednak na sam koniec. Wisienką na torcie okazał się...sok z cytryny, który trzeba było wypić. Cytryna okazała się jednak wyjątkowo smaczna, a dzieci wyraźnie ubawione niecodziennym zadaniem.

Chwilę potem dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, że będą wzorowymi przedszkolakami, które nie tylko grzeczne się bawią i pilnie uczą, ale także dbają o kolegów i koleżanki. Uroczystego pasowania ołówkiem dokonała dyrektor przedszkola, pani Wiesława Młynek.Pamiątkowe dyplomy wręczyła wychowawczyni grupy, pani Łucja Szewczyk.

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!