10 Paź 2018

Na ostatniej sesji zawidowscy radni podjęli uchwałę w sprawie przejęcia od powiatu zgorzeleckiego części drogi 2377D. Dotychczasowa „powiatówka” przejdzie na mienie Gminy, co uporządkuje sprawy własności i pozwoli pozyskiwać pieniądze na inwestycje drogowe.

Droga powiatowa nr 2377D znajduje się przy Placu Zwycięstwa i ulicach Szerokiej i Zgorzeleckiej. Przez lata właścicielem ulic zlokalizowanych w środku miasta był Skarb Państwa, właściciele zmieniali się co jakiś czas. - Taka sytuacja stwarzała liczne problemy – mówi burmistrz Zawidowa, największe, gdy próbowaliśmy zdobyć pieniądze na modernizację tych ulic. W każdym programie żądano od nas prawa własności ewentualnie zgody na dysponowanie nieruchomością. To natomiast uruchamiało całą biurokrację - pisanie stosownych pism do właścicieli gruntów, przedkładanie wyjaśnień do instytucji dofinansowującej wnioski na modernizację etc. Była to zawsze długa i żmudna „droga”- wyjaśnia R. Łężny.

We wrześniu rada powiatu zgorzeleckiego rozpatrzyła pozytywnie wniosek burmistrza Zawidowa i podjęła uchwałę, która pozbawiła drogę powiatową nr 2377D kategorii drogi powiatowej na rzecz drogi gminnej. Na ostatniej sesji zawidowscy radni podjęli kolejną uchwałę, która dotychczasową „powiatówkę” zaliczyła w poczet dróg gminnych. Tym samym Gmina Zawidów stanie się od 1 stycznia 2019r. jedynym jej właścicielem i zarządcą.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!