11 Paź 2018

Gorlitz to jedno z najpiękniejszych miast Saksonii, gdzie znajduje się ponad 3 i pół tysiąca opisanych i skatalogowanych zabytków. Podróż po tym niezwykłym miejscu wato jednak zacząć od miejskiej starówki, a jest ku temu okazja. Na wycieczkę zaprasza Volkshochschule.

Na spacer po uroczych zakątkach goerlitzkiej starówki zabierze uczestników przewodnik Marek Bader. Zapozna ich z opowieściami o średniowiecznej świetności miasta, rozwoju handlu z dalekim światem na historycznym szlaku „via regia” oraz smaczkami z codziennego życia mieszkańców. Wszystko na żywo wśród zabytkowych budowli miasta, będącego perełką architektoniczną Niemiec.

Zapisy na wycieczkę przyjmuje tylko Volkshochschule Görlitz:

mailowo: sprachenorg@vhs-goerlitz.de lub
telefonicznie pod nr 0049-3581-420-98-23 lub -31.

Oprowadzanie odbędzie się w języku polskim.

Szczegóły:
https://www.vhs-goerlitz.de/index.php?id=23&kathaupt=11&knr=18H417069L&kursname=Wycieczka+po+Goerlitz+-+Stadtrundgang+in+Goerlitz
Wycieczka odbędzie się w środę, dnia 07.11.2018 o godz. 17:00-18.30, spotkanie na Moście Staromiejskim po niemieckiej stronie.
Koszt 4 Euro/osobę płatne przy zapisach w kasie szkoły.
Czas trwania: 1,5 godziny.
Ilość miejsc ograniczona.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!