12 Paź 2018

Uczą, wychowują, motywują do rozwoju i kształtują osobowości – nauczyciele. W zawidowskiej Szkole Podstawowej świętowali wszyscy związani z oświatą. Była uroczysta akademia, kwiaty, podziękowania dużo dobrego humoru i staranie przygotowany program artystyczny.

Dzisiaj w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Tegoroczne obchody większość szkół zaplanowała na piątek, w związku z tym, że święto przypada na niedzielę, 14 października. Tak tez było w zawidowskiej Podstawówce i Przedszkolu Publicznym. Każda z placówek zorganizowała uroczystą akademię, były wzruszające słowa, występy wychowanków, kwiaty i gratulacje.

Szkolna uroczystość zorganizowana została w sali sportowej im. Marianny i Władysława Margas. Gospodarzami akademii byli uczniowie. To oni wraz z wychowawcami i opiekunami szkolnych kółek zainteresowań przygotowali bogaty program artystyczny, w którym zaprezentowany się np. szkolne gimnastyczki i uczennice z sekcji tanecznej, wychowanki p. Małgorzaty Niedźwieckiej. Występy wzbudziły, zasłużony zresztą, podziw szkolnych kolegów i koleżanek. Oba układy okazały się ciekawe i dopracowane, a dziewczęta zwinne i wysportowane. Nie zabrakło także występów w przymrużeniem oka. Zabawne scenki ze szkolnej rzeczywiści zaprezentowali wychowankowie p. Joanny Gołębiowskiej z kółka teatralnego. Swój wkład w program artystyczny mieli także młodsi uczniowie, którzy tańczyli i zaśpiewali, zupełnie bez tremy, za to z werwą i uśmiechem na twarzy. Dzieci przygotowały do występu panie - Dominika Kudra i Wioletta Zgadzaj. W tym dniu nie zabrakło także życzeń i podziękowań, które popłynęły do solenizantów od burmistrza Miasta, Roberta Łężnego i przewodniczącego Rady Rodziców, Cezarego Wieczorka.
My ze swojej strony życzymy wszystkim pracownikom oświaty dużo zdrowia, wytrwałości i wiary w swoje ideały!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!