24 Paź 2018

Za kilka dni Wszystkich Świętych i Zaduszki. To czas wyjątkowy, kiedy wspomina się i odwiedza groby bliskich. Aby nic nie zakłóciło nastroju zadumy, należy uregulować wszelkie formalności związane z miejscem pochówku.

Robiąc porządki na grobach, warto sprawdzić, czy nie mija termin opłaty za miejsca pochówku. Bez niej nawet zadbany grób może zostać zlikwidowany. Nie wystarczy się grobem opiekować, trzeba też za niego płacić. Mało osób jednak o tym pamięta. Opłata to tzw. przedłużenie dzierżawy miejsc pochówku na kolejne 20 lat. Dotyczy ona grobu ziemnego, czyli takiego, w którym trumna spoczywa w ziemi i jest przysypana ziemią, a także grobu murowanego na jedną trumnę (nawet jeśli w środku są urny).

- W tym roku upływa termin nietykalności grobów ziemnych i rezerw opłaconych po roku 1998 i w latach wcześniejszych – przypomina Piotr Michalkiewicz, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Zawidowie. Konieczność opłacania miejsca pod groby wynika z ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych – wyjaśnia prezes spółki. I jeśli chcemy dany grób utrzymywać, musimy ponownie opłacić miejsce na kolejnych 20 lat. Osoby, które chcą odnowić prawo do grobu i uiścić stosowną opłatę powinny zgłosić się do siedziby Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, przy ul. Dworcowej 4.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!