08 Lis 2018

Remont remizy, zakup nowoczesnego sprzętu, mundurów i specjalnej odzieży ochronnej. Dużo wydarzyło się w tym roku przy ulicy Wilczej w Zawidowie, gdzie znajduje się siedziba strażaków ochotników.

Po pierwsze remont remizy - wymieniają zadowoleni ze swoich działań strażacy, Sebastian Stefański i Dariusz Kurek. Budynek ma nową estetyczną elewację, której wykonanie dofinansowało nam Ministrowo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Niebawem zaczniemy też remont sanitariatów, które pomoże sfinansować Miasto.

- W tym roku otrzymaliśmy także sporo pieniędzy na specjalistyczny sprzęt, ratujący życie – kontynuuje OSP. Mamy na przykład aparaty powietrzne MSA, niezbędne w akacjach ratunkowych, gdy w powietrzu brakuje tlenu. Ich zakup dofinansowało PGE GIEK S.A, przekazując darowiznę w wysokości 10 tysięcy złotych. Jeśli już mowa o sprzęcie, ratującym ludzkie życie, trudno nie wspomnieć o defibrylatorze za prawie 5 tysięcy złotych, który Gmina pozyskał ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, a który jest naszym narzędziem pracy – cieszą się zawidowscy strażacy i wymieniają kolejne nowe sprzęty, niezbędne w ich fachu: agregat prądotwórczy Kaltmanna, drabiny nasadkowe, mostek przejazdowy, węże strażackie i ssawne, naświetlacz Blooma, rękawice strażackie i specjalistyczne kombinezony do walki z owadami.

- Pan burmistrz nie zapomniał także o naszym „narybku” i zakupił jeszcze 10 kompletów mundurów dla młodzieżówki – chwalą strażacy gospodarza Miasta. Do szczęścia brakuje nam tylko kierowcy do obsługi wozu bojowego. Umowę z kierowcą podpisze Urząd, a my go przeszkolimy. Czekamy niecierpliwie na jakieś kandydatury, bo bez kierowcy nie ma wyjazdów do akcji ratowniczych – niepokoją się ochotnicy z Zawidowa. Gorąco zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!