17 Sty 2019

Gmina Miejska Zawidów planuje w najbliższym czasie przystąpić do konkursu na dotacje unijne dla właścicieli domów jednorodzinnych chcących wymieniać stare piece na nowe ekologiczne źródła ciepła. W chwili obecnej mieszkańcy mogą już złożyć wstępną deklarację i ankietę udziału w projekcie. Termin został przedłużony.


Chodzi przede wszystkim o wymianę obecnych pieców na bardzo wygodne i tanie w eksploatacji pompy ciepła, fotowoltaikę, a także instalacje gazowe i kotły na pellet. Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 procent, a realna dotacja od 15 do 40 tys. złotych.
W chwili obecnej mieszkańcy mogą złożyć wstępną deklarację i ankietę udziału w projekcie. Można je wypełnić internetowo na stronie:

 

www.cieplo.cte.fea.pl

Złożenie deklaracji nie jest jednoznaczne z uzyskaniem dofinansowania, jednak osoby, które w sposób rzetelny wypełnią deklarację zwiększają szansę na przyznanie dotacji mieszkańcom gminy.

 Najważniejsze dane potrzebne do deklaracji, które warto zgromadzić przed przystąpieniem do wypełnienia deklaracji/ankiety to:
- rodzaj tytułu prawnego do budynku (własność czy współwłasność, jeśli to drugie, to ilu współwłaścicieli)
- rok budowy budynku (w przypadku budynków przedwojennych szacunkowy)
- informacja czy budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków lub wojewódzkiego rejestru zabytków (należy podać nr wpisu -informacje można uzyskać w gminie)
- ogrzewana powierzchnia budynku (pomiar po wewnętrznym obrysie pomieszczeń ogrzewanych)
- obecnie wykorzystywane źródło ciepła do ogrzewania budynku i ciepłej wody użytkowej
- średnioroczne zużycie wykorzystywanego paliwa (np. liczba ton spalanego węgla czy drewna; średnią roczną najlepiej wyliczyć na podstawie danych z trzech ostatnich lat/sezonów grzewczych)
- moc obecnego źródła ciepła/kotła w kW (do sprawdzenia na tabliczce znamionowej kotła)
- planowane nowe źródło ciepła oraz jego moc w kW.

 Termin został przedłużony do 30. stycznia 2019r.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!