21 Lis 2018

Wczoraj tj. 20 listopada br. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej kadencji 2018-2023, w trakcie której wybrano przewodniczącego RM i dwóch wiceprzewodniczących. Ślubowanie złożył burmistrz Robert Łężny i 15 radnych.

- Obejmując urząd burmistrza miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg.

Takie ślubowanie złożył burmistrz Robert Łężny, podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej VIII kadencji, na lata 2018-2023, która odbyła się wczoraj, 20 listopada.

Przed burmistrzem miasta ślubowali radni, którzy zanim jeszcze złożyli przysięgę na wierność Konstytucji, otrzymali zaświadczenia o wyborze. Po ślubowaniach przyszedł czas na wybór przewodniczącego RM i dwóch wiceprzewodniczących. Tajne głosowanie wyłoniło przewodniczącego, którym został Rafał Ryż, jego zastępcami Andrzej Majewski i Grzegorz Drabko.
Nowością w tej kadencji samorządu będzie z pewnością to, iż wszystkie obrady sesji będą transmitowane na żywo. Obowiązek nagrywania i utrwalania sesji to jeden z efektów znowelizowanej ustawy o samorządzie gminnym. W praktyce oznacza to, że każdy mieszkaniec będzie mógł obejrzeć sesję bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdzie na zawidowski BIP, gdzie na stronie głównej jest odnośnik do kanału youtube. Do obejrzenia jest już wczorajsza, inauguracyjna sesja RM.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!