27 Lis 2018

Dzisiaj 27. listopada br. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta akademia niepodległościowa w wykonaniu zawidowskich przedszkolaków. „Niepodległej” dzieci dedykowały bogaty program artystyczny, zaś swemu Miastu wystawę plastyczną.

100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to niezwykła okazja, by najmłodsze pokolenie Polaków uczyć, czym jest słowo Ojczyzna. Pamiętało o tym Przedszkole Publiczne w Zawidowie przygotowując na tę okazję wspaniałą uroczystość.
Charakter akademii dumnie podkreślała biało-czerwona scenografia. Niebanalna okazała się też konwencja uroczystości. Scena, na której występowały dzieci, przekształcona została w pokój seniorów. W fotelach zasiedli babcia i dziadek, a ich obecność nawiązywała do pamięci i szacunku, czyli symboli tegorocznych obchodów.
W tym momencie warto wspomnieć o profesjonalnej charakteryzacji p. Marleny Handke, mamy jednego przedszkolaków, która zagrała rolę babci-stulatki. Pani Marlena była także autorką całej scenografii. W rolę dziadka wcielił się natomiast pan Marek Brniak, pracownik zawidowskiego przedszkola, ulubieniec maluchów.
W trakcie występu dzieci co chwila imponowały doborem repertuaru i znajomością patriotycznej poezji, wykazując przy tym powagę i dojrzałość.  „Niepodległej” dzieci dedykowały także piosenki o symbolach narodowych, urokliwych zakątkach, zabytkach i miastach.
Na scenie pojawił się także zaproszony gość, burmistrz Robert Łężny. Gospodarz Miasta wygłosił tego dnia samodzielnie napisany wiersz o rodzinnym mieście, czyli miejscu, które kocha się jako pierwsze, i za którym tęskni się całe dorosłe życie.
W podobnym tonie utrzymane były prace plastyczne dzieci i ich rodziców, które tego dnia można było podziać na mini wystawie pt. „„Moje miasto, moja mała Ojczyzna”. Prace dzieci prezentowały np. najbardziej znane budynki, czy  ulubione miejsca etc. Pojawił się także herb z klocków lego i ...projekt zawidowskiego rynku w formie przestrzennej makiety.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!