06 Gru 2018

Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, tysiące polskich dzieci, które w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. Szkoła Podstawowa w Zawidowie włączyła się do akcji „Podarujcie paczkę na Kresy” organizowanej przez Fundację Studio Wschód i Telewizję Polonia. Pomóc możesz także Ty...

Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, tysiące polskich dzieci, które w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. Na co czekają najbardziej? Na prozaiczne rzeczy...

Potrzebne są: konserwy, cukier, makaron, ryż, słodycze, herbata, kawa, środki czystości, a także artykuły szkolne i zabawki. Mieszkańcy, którzy chcą pomóc w akcji, proszeni są o przynoszenie darów do Biblioteki Szkolnej w Zawidowie do 19. grudnia. Paczki świąteczne muszą być spakowane w sposób ułatwiający transport.

Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii, wszędzie tam gdzie biją stęsknione polskie serca.

Szkoła w Zawidowie poszukuje osób, które będą mogły przewieźć dary do Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu w dniach 20-21.12.2018r.

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!