13 Gru 2018

W Zawidowie będzie jeszcze bezpieczniej. Miasto rozbudowuje system monitoringu miejskiego za dodatkowe 25 tys., które pozyskało z rządowego programu „Razem Bezpieczniej”.

Osiem dodatkowych kamer strzec będzie bezpieczeństwa mieszkańców Zawidowa. Na rozbudowę miejskiego monitoringu Miasto po raz drugi otrzymało dofinansowanie z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020”.
Obecnie w Zawidowie działa 10 kamer, montaż dodatkowych 8 zakończy się jeszcze w tym tygodniu. Pojawią się min. tam, gdzie najczęściej obserwuje się zdarzenia takie jak: spożywanie alkoholu, dewastacje czy zakłócanie porządku. Miejsca, które wytypowano do monitorowania pomogły miastu ustalić służby mundurowe.
System monitoringu działa bezobsługowo. Nagrania z kamer są rejestrowane i przechowywane. W razie potrzeby może z nich korzystać policja lub prokuratura. Na nagraniach można rozpoznać twarze osób lub numery rejestracyjne samochodów. Nowe kamery - tubowe, mają tę dodatkową zaletę, iż możliwe jest nagrywanie obiektów z dużych odległości, a obraz który trafia do rejestratora odczytywany jest płynnie i bez większych opóźnień.
Cyfrowego strażnika doczekało się w mieście 13 ulic. Potrzebę montowania kolejnych kamer zweryfikuje czas.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!