17 Gru 2018

Wczoraj tj. 16. grudnia br. odbył się coroczny koncert bożonarodzeniowy. W wypełnionej do ostatniego miejsca sali Ośrodka Kultury w Zawidowie wystąpiły m.in. dzieci przedszkolne, wychowankowie ze studia piosenki Magdy Januszkiewicz, szkolne kółko teatralne i Zespół Jarzębina. Można było posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd, posmakować świątecznych potraw i kupić oryginalną dekorację na wigilijny stół.

Koncert zapoczątkowały życzenia, które wszystkim uczestnikom wydarzenia złożył burmistrz Robert Łężny oraz dyrektor Ośrodka Kultury, Konrad Tkaczyk. Po życzeniach przyszedł czas na tradycyjne jasełka, które zaprezentowały dzieci z IV grupy przedszkolnej.
Na scenie pojawiły się zastępy aniołków, gromadka wesołych pastuszków i święta rodzina, Maryja z Józefem, do której zawitali trzej królowie z darami. Mali artyści z niezwykłym przejęciem odgrywali swoje role, dziewczynki przebrane za gwiazdki świeciły swoim blaskiem, a święta rodzina, powagą i dostojnością. W niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia na widok wczorajszej szopki betlejemskiej.
W tradycję koncertu wpisał się także kiermasz ozdób świątecznych i potraw wigilijnych. Sprzedaż ręcznie wykonanych stroików i domowych wypieków rokrocznie prowadzi Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zawidowie. Kiermasz to także postne dania wigilijne, przygotowywane wg tradycyjnej receptury. Tu od lat prym wiodą panie z zespołu Jarzębina.
Ale cóż to za koncert bez wspólnego kolędowania? Najpiękniejsze kolędy i pastorałki usłyszeliśmy w wykonaniu pań z Zespołu „Jarzębina” oraz wychowanków ze studia piosenki Magdy Januszkiewicz.
Święta to czas radości, nie mogło wiec zabraknąć tańca. Scenę i parkiet opanowały delikatne śnieżynki, wesoło podrygując w rytm znanej i lubianej piosenki świątecznej. Gimnastyczki do występu przygotowała pani Małgorzata Niedźwiecka. Najmłodsza „śnieżynka” miała 4 latka...
W trakcie niedzielnego koncertu mogliśmy zobaczyć także przedstawienie teatralne, gdzie złe moce z dobrymi walczą o duszę człowieka...Przedstawienie pt. „Mimo wszystko” zaprezentowało szkolne kółko teatralne pani Joanny Gołębiowskiej.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!