11 Sty 2019

W najbliższą niedzielę, 13 stycznia br. wystartuje 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Zawidowa do udziału w wielkiej orkiestrze serc!

Celem tegorocznego finału będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.
Zachęcamy wszystkich Mieszkańców Zawidowa do udziału w licznych działaniach, które odbędą się podczas tegorocznego Finału. Kwestować będzie około 50 Wolontariuszy, którzy będą aktywni już od wczesnych godzin porannych. Jak jeszcze można włączyć się w akcję?
Kibicując żakom w świątecznym turnieju piłki nożnej, który odbędzie się o godzinie 10.00 na sali sportowej im. im. Marianny i Władysława Margas. Warto przyjść, pokibicować, napić się kawy i spróbować domowych wypieków. Wpisowe oraz cały dochód z turnieju przekazany zostanie na cel finału WOŚP.
O godzinie 16.00 Organizator – Ośrodek Kultury w Zawidowie zaprasza do sali widowiskowej, gdzie usłyszymy dużo dobrej muzyki i tradycyjne bloki pośrednictwa atrakcyjnych gadżetów. Na scenie wystąpią:
Zespół PARTY, zawidowska grupa /muzyka taneczna i disco polo/
- Studio Tańca MAR-KO
- Zespół PAIHIVO /reggae/
- GRUPA AKROBATEK z Zawidowa
- ERNESTYNA ADAMOWICZ /występ solowy/
Ponadto zajęcia plastyczne: tworzenie orkiestrowych serduszek, malowanie buziek, fotobudka, nauka pierwszej pomocy oraz pomiar ciśnienia.

Zapraszamy!!!!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!