15 Sty 2019

Wynik 27. Finału WOŚP w Zawidowie przerósł najśmielsze oczekiwania! Łącznie pozyskano 34 tysiące 277 złotych i 62 grosze! O 11. 523,62 zł więcej niż w ubiegłym roku. Brawo mieszkańcy! Pobiliście nowy rekord hojności! Jesteście Aniołami!

Niedziela, 13. stycznia 2019 roku zapisze się w historii Zawidowa jako dzień niezwykły, ze wszech miar wyjątkowy. Serca mieszkańców już dawno nie biły tak głośno i solidarnie na hasło Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I choć nie był to pierwszy finał Orkiestry w Zawidowie, to jednak inny od poprzednich, bo o ogromnej sile działania ludzkiej dobroci.

Od wczesnych godzin porannych zbiórkę prowadziło 50. Wolontariuszy. Kwestowali w Zawidowie oraz sąsiedniej Gminie Sulików. Mieszkańcy tej gminy okazali się niezwykle szczodrymi ludźmi, bo do wośpowskiej puszki wrzucili 2.162,95 zł, 3 korony, 2,90 euro. Dziękujemy w imieniu zawidowskiego sztabu!
W czasie trwania kwesty ulicznej na sali sportowej w Zawidowie rozgrywany był Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej żaków. Tym razem jednak to nie wynik sportowy był najważniejszy, a cel imprezy – zbiórka datków na cele Orkiestry. Z Turnieju udało się uzyskać 1549,27 zł, 891 koron, 8,80 euro. Jak podkreślali organizatorzy – Ośrodek Kultury oraz KS Piast Zawidów, na te kwotę złożyły się pieniądze z „wpisowego”, jakie uiściło 7 drużyn oraz sprzedaż domowego ciasta i ciepłych napojów. Zawidowski sztab serdecznie dziękuje działaczom, trenerom KS Piast i wszystkim rodzicom za fantastyczną organizację imprezy charytatywnej!
Późnym popołudniem w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Zawidowie wystartowała impreza finałowa z mnóstwem atrakcji. Przed mieszkańcami jako pierwszy wystąpił zespół Party. Nowa zawidowska kapela zagrała polskie przeboje utrzymane w klimacie tanecznym. Ich występ okazał się zresztą bardzo udanym debiutem. Duże wrażenie na publiczności zrobiła gwiazda muzyczna tegorocznego finału w Zawidowie, zespół PAIHIVO ze Zgorzelca. Ciepłe, jamajskie rytmy rozgrzały salę Ośrodka Kultury i pozwoliły nacieszyć się publiczności kulturą muzyki granej na „żywo”. Orkiestrowe granie w Zawidowie to także taniec, którego ostatnio sporo w mieście. I tak swoje umiejętności taneczne zaprezentowały 3 grupy ze Studia Tańca MAR-KO. Trzy tańce, trzy układy i trzy różne pokolenia tancerzy podbiły serca mieszkańców, a oklaskom nie było końca. Na scenie pojawiły się także gimnastyczki, p. Małgorzaty Niedźwieckiej. Na potencjał tych dziewcząt można patrzeć godzinami z niekłamanym zachwytem. Kolejna muzyczna niespodzianka to Ernestyna Adamowicz, zawidowianka o potężnym głosie i przemiłej aparycji z dużym wdziękiem wprowadziła mieszkańców w świat swojej muzyki.
Największe emocje, jak zwykle, wzbudziły bloki pośrednictwa gadżetów. Absolutnym hitem okazało się Zawidowskie Złote Serduszko, które nabył Pan Jan Sokołowski za rekordową kwotę 4.100 zł!

Inne udane licytacje: ręcznie wykonane misie trojaczki, obraz z zawidowską wieżą, obraz z harcerzami (darczyńca - zawidowska Kocia Skała) - 2230 zł, anioł pluszak (darczyńca Dagmara Kierzek) – 1000 zł, rękawica z podpisami braci Wierzbickich i innych znanych polskich fighterów: 640 zł, bon na pierwszą pomoc ufundowany przez firmę Iza Med: 600 zł.
Po zliczeniu datków ze wszystkich orkiestrowych puszek wolontariuszy, po przeliczeniu pieniędzy wrzucanych do puszek na stoiskach z atrakcjami towarzyszącymi imprezie finałowej, poznaliśmy ostateczny wynik 27. Finału WOŚP w Zawidowie. Wynik, który zadziwił wszystkich, gdyż jest on absolutnym rekordem rekordów: 34 tysiące 277 złotych i 62 grosze!

Konrad Tkaczyk, szef zawidowskiego sztabu WOŚP:

Dziękujmy wszystkim, którzy wzięli udział w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zawidowie. Organizacjom, instytucjom, sponsorom i osobom prywatnym, które udzieliły organizacyjnego wsparcia zawidowskiemu sztabowi. Dziękujemy niezastąpionym paniom z naszego MOPS-u za sprawne liczenie sporej góry pieniędzy. Dziękujemy pani Annie Pucińskiej za przekazanie całego dochodu z fotobudki na cele WOŚP. Dziękujemy wszystkim darczyńcom którzy osobiście przynieśli ciekawe przedmioty. Podziękowania dla wszystkich artystów za występy na naszej scenie. Dziękujemy Ratownikom Medycznym z firmy Iza-med za to że zawsze są z nami. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i opiekunom za pełną poświęcenia kwestę uliczną. Dziękujemy wszystkim za hojność i gest, a także za aktywy udział w imprezie!

W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!