31 Sty 2019

Od początku 2019 roku możemy składać zeznania podatkowe za miniony rok. To idealny moment na wsparcie działalności np. różnych organizacji pozarządowych. Komu w Zawidowie można przekazać jeden procent podatku?

Coraz więcej osób decyduje się oddać jeden procent podatku na organizacje społeczne. Dla przeciętnego podatnika suma, którą i tak musi oddać państwu, jest symboliczna, ale dla np. organizacji pozarządowych są to już znaczące wpływy.

Zawidowianie mogą wesprzeć dwie takie organizacje, które działają na terenie miasta i mają przywilej otrzymywania darowizn w formie odpisu od podatku PIT.
Pierwsza z nich to 10 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Kocia Skała”. Zawidowscy harcerze aktywnie działają kilku lat, uczestniczą we wszystkich ważnych dla miasta wydarzeniach, promują miasto na harcerskich zlotach i konkursach. Środki otrzymane w ramach 1% podatku pomogą dofinansować młodym zawidowianom biwaki i rajdy harcerskie, zakup sprzętu i rozwijanie harcerskich specjalności. Wypełniając deklarację podatkową, w polu „Wniosek o przekazanie 1 % podatku" należy wpisać nr KRS: 0000264246, cel: Hufiec Zgorzelec, 10 GDH Kocia Skała.
Drugim stowarzyszeniem, na które można zrobić odpis podatku jest Parafialny Klub Sportowy „Józek”. Klub prowadzi całoroczne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z Zawidowa, organizuje wyjazdy sportowe i promuje aktywny tryb życia w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Wypełniając deklarację podatkową, w polu „Wniosek o przekazanie 1 % podatku" należy wpisać nr KRS: 0000124134 z dopiskiem dla PKS „Józek” Zawidów.

Pamiętajmy o tym, iż 1 procent stanowi małą cząstkę podatku dochodowego, który i tak trafia do kasy skarbu państwa. Oznacza to, że nie musimy sięgać do własnej kieszeni po pieniądze – w praktyce wskazujemy jedynie konkretny cel zagospodarowania części środków finansowych.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!