11 Lut 2019

Przypominamy, że od 1 stycznia 2019r. obwiązują w Mieście nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Za odpady segregowane płacimy 17 zł miesięcznie od osoby, a za niesegregowane 23 zł. To pierwsza zmiana stawki w Zawidowie od 2013 roku.

Od 1 stycznia 2019 roku zaczną obowiązywać w Zawidowie nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
- 17,00 zł od osoby za miesiąc w przypadku, gdy odpady są segregowane,
- 23,00 zł od osoby za miesiąc w przypadku, gdy odpady nie są segregowane.

To pierwsza w Zawidowie zmiana stawki od 5 lat, czyli od momentu kiedy w życie weszła tzw. „ustawa śmieciowa”, nakładająca na gminy obowiązek gospodarowania odpadami komunalnymi. Tegoroczna podwyżka stawki jest efektem wzrostu kosztów przetwarzania śmieci w regionalnych instalacjach i wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 marca 2017 r. To rozporządzenie określiło nowe, wyższe stawki opłaty za umieszczenie odpadów na składowisku. Stawki te mają bezpośrednie przełożenie na gminy, które są odpowiedzialne za odbiór i zagospodarowania odpadów odebranych od właścicieli nieruchomości. Inna przyczyna to także wzrastająca ilość odpadów wywożonych z Miasta.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!