20 Mar 2019

W piątek, 29. marca zapowiada się wielkie ruszenie w Zawidowie! A to za sprawą wiosennej akcji sprzątania miasta, do której zapraszają mieszkańców radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Rady Miejskiej w Zawidowie.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców do licznego udziału w wiosennej akcji sprzątania miasta, którą zaplanowaliśmy na piątek 29. marca – zachęcają zawidowscy radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.
W ramach akcji 15 radnych, władze miasta, urzędnicy, lokalne stowarzyszenia, uczniowie wraz z wychowawcami, pracownicy OK i Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych uprzątną po zimie niemal całe miasto. Mieszkańcy mogą sprzątać swoje najbliższe okolice, lub przyłączyć się do grup porządkujących park, skwery i tereny rekreacyjne. Wsparcie potrzebne będzie głównie przy usuwaniu dzikich wysypisk, grabieniu liści i zbieraniu odpadów do worków na śmieci.

Zawidowska akcja potrwa cały dzień i podzielona zostanie na dwie tury – poranną i popołudniową.

 

Piątek, 29 marca. Poranna zbiórka sprzątających
Rano w miasto ruszą pracownicy Urzędu Miejskiego, MOPS-u, Ośrodka Kultury oraz dzieci, młodzież i nauczyciele z SP w Zawidowie. Zbiórkę sprzątających zaplanowano na godzinę 10.00 przy siedzibie wszystkich wymienionych instytucji tj. uczniowie spotykają się przy szkole, urzędnicy na Rynku, a pracownicy OK w parku miejskim. Sprzątanie potrwa do godziny 14.00.

Zbiórka popołudniowa
Po południu tj. około godziny 15.30 prace porządkowe przejmie kolejna grupa – radni miejscy oraz lokalne stowarzyszenia. Zbiórka odbędzie się przy Ośrodku Kultury w Zawidowie, gdzie będzie można pobrać worki i rękawice. Akcja zakończy się o godz. 18.30.

Drodzy Mieszkańcy, serdecznie zachęcamy do pomocy, liczy się każda para rąk!

Do sprzątających grup najlepiej przyłączyć się w trakcie ustalonych zbiórek. Każda z nich będzie miała bowiem ustalony plan pracy i mapę z dokładną rozpiską miejsc do uprzątnięcia.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!