27 Mar 2019

Joanna Majewska zdobyła II miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim i będzie reprezentowała nasz powiat na eliminacjach rejonowych. W konkursie jury wyróżniło także Wiktorię Gorgolik.

W połowie marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyły się 64 eliminacje powiatowe "Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego" klas VII, VIII i III gimnazjum. Zawidowską Szkołę Podstawową reprezentowały 4 uczennice:
1. Joanna Majewska z kl. VII c – wygłosiłą fragment "Pamiętnika z powstania warszawskiego" M. Białoszewskiego;
2. Amelia Skrodzka z kl. IIIb gimnazjum- wyrecytowała utwór "Maryla" M. Hemara
3. Anna Leszko z kl. VIIc - zaprezentowała się w wierszu W. Szymborskiej "Nic dwa razy"
4. Wiktoria Gorgolik z kl. IIIb gimnazjum- wykonała piosenkę poetycką "Jeszcze w zielone gramy"

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 39 uczniów z różnych szkół. Uczennice ze SP w Zawidowe, na wysokim poziomie, wygłosiły przygotowane utwory pod kierunkiem Joanny Gołębiowskiej.
Wiktoria Gorgolik otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana, a Joanna Majewska zdobyła II miejsce i będzie reprezentowała powiat zgorzelecki na eliminacjach rejonowych, które odbędą się dnia 9 kwietnia 2019r. w Bolesławcu. J. Majewska, na eliminacjach rejonowych, wygłosi jeszcze jeden utwór- fragment "Reduty Ordona " A. Mickiewicza.

Już dziś trzymamy kciuki za Joannę i życzymy powodzenia!!!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!