08 Kwi 2019

Po fiasku niedzielnych negocjacji większość szkół w kraju przystąpiła do strajku. Do akcji protestacyjnej włączyła się także zawidowska podstawówka. Nauczyciele nie prowadzą lekcji, a jednie zajęcia opiekuńcze.

W niedzielę do późna wieczorem trwały rozmowy rządu z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych. Do końca nie było wiadomo, czy dziś rozpocznie się strajk nauczycieli. W końcu podano do publicznej wiadomości, że do porozumienia nie doszło. Dziś rozpoczął się bezterminowy strajk.

Strajk nauczycieli oznacza, że nauczyciele przychodzą do szkoły, ale odmawiają wykonywania obowiązków służbowych. W zawidowskiej SP nauczyciele nie prowadzą lekcji, a jedynie zajęcia opiekuńcze. O sytuacji Szkoła poinformowała rodziców  za pośrednictwem dziennika elektronicznego i strony internetowej.

Ponieważ nie sposób przewidzieć, jak długo potrwa akcja strajkowa, decyzja o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w kolejnych dniach będzie podejmowana na bieżąco.

W akcji protestacyjnej nie uczestniczy Przedszkole Publiczne w Zawidowie.

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!