15 Kwi 2019

Po ponad 2 letnim remoncie zawidowscy harcerze mają swoją siedzibę. Pomieszczenie zmieniło się nie do poznania. Wczoraj (14.04.) nastąpiło uroczyste otwarcie Harcówki z udziałem Burmistrza Miasta, Przewodniczącego RM w Zawidowie, radnych miejskich, Dyrektora OK, Komendanta Hufca ZHP ze Zgorzelca oraz licznie przybyłych zuchów, harcerzy i ich rodziców.

Zawidowscy harcerze mają już swoją siedzibę, mieści się ona Ośrodku Kultury w Zawidowie i jest po generalnym remoncie. Wczoraj nastąpiło jej oficjalne otwarcie, na którym nie zabrakło niespodzianek i gości.
Otwarcie połączone było z wystawą fotograficzną harcerstwa w Zawidowie – „Dawniej i Dziś” oraz z projekcją dotąd niepublikowanych filmów, przedstawiających szkolne i kulturalne życie miasta w latach 70-tych.
- Harcówka była naszym marzeniem – mówił wczoraj drużynowy phm Jerzy Stankiewicz. Kiedy otrzymaliśmy sygnał od dyrektora Ośrodka Kultury w Zawidowie, że znalazł dla nas pomieszczenie wiedzieliśmy, że wkraczamy w nowy rozdział działalności i że potrzebujemy tylko czasu i trochę pieniędzy, by urządzić się po swojemu. - W remoncie pomogli nam rodzice dzieci zrzeszonych w harcerstwie i ludzie dobrej woli, którzy dostrzegli w nas potencjał. I jest to fantastyczny moment, by po raz kolejny poiwedzieć Państwu bardzo dziękujemy! – podkreślał wzruszony J. Stankiewicz.
- Myślę, że to jedna z najładniejszych harcówek na mapie województwa. Jej klimat tworzy odkryta cegła, którą postanowiliśmy oczyścić i pozostawić w stanie surowym, zwłaszcza że jest to pomieszczenie piwniczne. Nasza harcówka to idealne miejsce spotkań dla zawidowskich dzieci, których obecnie mamy już 35. Jestem pewien, że nasze zuchy z „Aurory” i harcerze z „Kociej Skały” będą tu wspaniałymi gospodarzami – zapewnił podharcmistrz.
Podczas uroczystości nie zabrakło przecięcia wstęgi, którego dokonała pani Sabina Sierżęga, pierwsza założycielka harcerstwa w Zawidowie.
Pojawiły się także prezenty dla bohaterów niedzielnego wydarzenia. Maskotki w zielonych mundurkach i głośnik podarował dzieciom burmistrz Miasta, a pyszne torty Ośrodek Kultury w Zawidowie.
Nie lada gratka pojawiła się na końcu uroczystości – pokaz niepublikowanych dotąd filmów z życia Zawidowa, szkolnego i kulturalnego. Filmy pochodzą z prywatnej kolekcji Jerzego Stankiewicza seniora, który postanowił kilka z nich udostępnić w trakcie niedzielnego otwarcia. Niebawem będzie można obejrzeć je także na kanale yt. Temu poświęcimy jednak osobny artykuł i nie omieszkamy poinformować.

Naszym harcerzom życzymy fanastycznych przygód, pięknych wyjazdów i nieprzemijającej ochoty do działania!

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!