18 Kwi 2019

Jubileusz 100-lecia świętowała w ubiegły weekend Ochotnicza Straż Pożarna w Bernstadt auf dem Eigen. Na huczne obchodach gościli zawidowscy strażacy i władze Miasta. Było dużo zabawy i zdrowej rywalizacji.

W ubiegły weekend Ochotnicza Straż Pożarna w Bernstadt a. d. Eigen świętowała jubileusz 100 - lecia swojej działalności. Na hucznych obchodach nie mogło zabraknąć zawidowskich strażaków, którzy chętnie współpracują z niemiecką jednostką.

Najważniejszym punktem, trwających 3 dni uroczystości były oczywiście zawody pożarnicze, z których zawidowscy druhowie przywieźli zwycięski puchar.

Jubileusz to także gratulacje i prezenty. Od gości z Zawidowa niemieccy koledzy otrzymali replikę samochodu pożarniczego marki STAR z pamiątkową dedykacją. Gratulacje i życzenia - po niemiecku, złożył strażakom Burmistrz Robert Łężny, co zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte. 

 

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!