07 Maj 2019

W miniony piątek obchodziliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Polska Konstytucja, uchwalona w 1791 roku, była pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucją. Zawidowskie obchody rozpoczęła tradycyjnie msza św. w intencji Ojczyzny.

W piątek, 3 maja, obchodziliśmy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poczty sztandarowe, władze samorządowe, przedstawiciele instytucji i organizacji oraz mieszkańcy uczestniczyli we mszy świętej, która odprawiona została w kościele parafialnym pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie.

Następnie delegacje przemaszerowały na zawidowski Rynek, gdzie odbyły się główne uroczystości upamiętniające uchwalenie Konstytucji, pierwszej w Europie ustawy zasadniczej regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej.

Tu odśpiewano hymn państwowy, a okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Miasta Robert Łężny. Następnie delegacje miejskich jednostek organizacyjnych złożyły kwiaty pod pomnikiem.

 

 

 

 

 

 

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!