06 Lis 2019

Jak realizować projekty w międzynarodowej pracy z młodzieżą oraz jak wspierać tworzenie międzynarodowej sieci kontaktów wśród lokalnych działaczy? Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. oraz Biuro ds. Międzynarodowej Pracy z Młodzieżą w Saksonii „Uferlos” zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2019 r. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura – Miejsce Pamięci Stalag VIIIA (Koźlice 1, 59-900 Zgorzelec) i będzie tłumaczone symultanicznie na język polski i niemiecki.

Głównym tematem spotkania będą przeszkody i trudności przy planowaniu i realizacji działań w ramach transgranicznej mobilności oraz równe przejęcie odpowiedzialności przez wszystkich zaangażowanych partnerów (PL-DE).

„Dlaczego się nie udaje? Jak radzić sobie z różnicami w rozumieniu i sposobie pracy mającymi wpływ na powodzenie projektu?” – szukając odpowiedzi na te pytania wymienimy się spostrzeżeniami i doświadczeniami na temat czynników sukcesu.Ponadto zajmiemy się korzyściami i możliwościami płynącymi z sieciowania oraz dobrą współpracą pomiędzy organami administracji publicznej a niezależnymi podmiotami.

Wydarzenie odbywa się we współpracy z MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V., Stowarzyszeniem na rzecz Pamięci, Edukacji, Kultury.

PROGRAM

od 09:30

Przybycie uczestników, kawa i herbata

10:00

Powitanie i wprowadzenie do programu

(Uferlos- Biuro ds. Międzynarodowej Pracy z Młodzieżą w Saksonii i Meetingpoint Music Messiaen e.V.)

10:30

Przeszkody i trudności przy planowaniu i realizacji działań w ramach transgranicznej mobilności (Uferlos)

11:00

Wymiana spostrzeżeń i doświadczeń na temat czynników sukcesu (prowadzenie: Uferlos)

11:30

Przerwa kawowa

11:45

Good Practice: udane spotkania polsko-niemieckie – prezentacja i wymiana doświadczeń (Silvan Carius, Soziokulturelles Zentrum „Die VILLA“ Lipsk / Marta Tarasewicz, Bildungswerk Sachsen der Deutschen Gesellschaft e. V. Lipsk / Marta Wyspiańska, Meetingpoint Music Messiaen e.V., Görlitz)

12:45

Przerwa obiadowa

13:45

Tworzenie dobrej współpracy – czym wypełnić walizkę metodyczną? (Referent Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży)

16:00

Podsumowanie plenarne

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!