22 Cze 2012

W środę 20. czerwca na scenie Ośrodka Kultury w Zawidowie królowała twórczość Szekspira. Odświeżoną wersję dzieł klasyka zaprezentowała młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół w Zawidowie w ramach kolejnej edycji konkursu teatralnego.

Tegoroczny szkolny konkurs teatralny adresowany był do klas gimnazjalnych i dedykowany Williamowi Szekspirowi. Swoje pięć minut na scenie miały wszystkie klasy gimnazjalne Zespołu Szkół w Zawidowie.

Młodzież najchętniej na warsztat pracy brała historię nieszczęśliwej miłości kochanków z Werony. Z elżbietańskich dworów Romeo i Julia przeniesieni zostali w czasy skejtów, dresów i telefonów komórkowych. W spektaklach nie zabrakło dobrego humoru i dystansu do dzieł pisanych ręką angielskiego mistrza.

Jury w składzie Monika Kapszewicz, Marcin Rogacki, Małgorzata Niedźwiecka, Alicja Łapo i Andrzej Pilarski doceniając wysiłek i zaangażowanie wszystkich grup teatralnych, wyróżniło najciekawsze spektakle.

Pierwsze miejsce otrzymała klasa III B, drugie, III C, miejsce trzecie przypadło klasie II B. W konkursie nagrodzono także najlepszy plakat, promujący przedstawianie teatralne. W tej kategorii zwyciężyła klasa I A.

Konkurs miał także swoich gości z Niemiec. Występy kolegów z Zawidowa oklaskiwali zaprzyjaźnieni uczniowie z Bernstadt auf dem Eigen. W tym roku uczniowie ze Szkoły im. Klausa Riedla nie brali udziału w konkursie, ale chętnie przyjechali, by podziwiać debiuty teatralne polskich kolegów i koleżanek. Swój występ zapowiedzieli w przyszłorocznej edycji.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!