22 Cze 2012

W ubiegły poniedziałek (18.06) w Ośrodku Kultury zgromadzili się mieszkańcy Zawidowa, którzy postanowili aktywnie włączyć się w życie miasta. Chcą zakasać rękawy i na rzecz Zawidowa zrobić coś dobrego.

Tydzień temu zapraszaliśmy mieszkańców Zawidowa na spotkanie poświęcone naszemu miastu. O blaskach i cieniach życia w Zawidowie, dbaniu o wspólne dobro i poszanowaniu tego co publiczne 12. zawidowian rozmawiało z pracownikami Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego

Pracownicy Regionalnego Ośrodka EFS doradzali mieszkańcom Zawidowa, w jaki sposób urzeczywistnić ich pomysły na zmiany w mieście np. te dotyczące estetyki, jak się zorganizować by wspólnie zrobić coś z pożytkiem dla Zawidowa.

Mieszkańcy dowiedzieli się także, jak wyglądają „pospolite ruszenia” dziś zwane inicjatywą lokalną w innych miastach. Grupa doradcza przytaczała ciekawe przykłady i praktyki z życia mieszkańców, którzy wzięli problemy lokalne w swoje ręce.

W trakcie spotkania okazało się, że mieszkańcy Zawidowa, którzy przybyli na spotkanie, tęsknią za minionym okresem, kiedy w ludziach było więcej bezinteresowności, bardziej dbano o wspólne dobro i żywy był czyn społeczny.

Na bazie tęsknoty za czynem społecznym 12. aktywistów z Zawidowa postanowiło rozwiązać jeden z problemów lokalnych miasta – psie odchody w parku im. Jakuba Boehme. Mieszkańcy mieli mnóstwo pomysłów na zlikwidowanie psiego szaletu w parku miejskim. Na razie są to tylko pomysły, ale wspólne spotkania mają zaowocować konkretnym działaniem.

Spotkania zawidowian z grupą doradczą z Regionalnego Ośrodka EFS będą odbywać się systematycznie. O terminach spotkań i postępach w pracy naszych lokalnych aktywistów będziemy Państwa na bieżąco informować.

Jednocześnie zapraszamy do włączenia się w szeregi lokalnych inicjatorów.

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!