25 Lip 2012

Trwa dogaszanie pogorzeliska na terenie Elektrowni Turów w Bogatyni. Pożar wybuchł wczoraj przed godziną 22.00 na jednym z bloków energetycznych. Przyczyną pożaru była eksplozja pyłu węglowego w dziale nawęglania biomasą. Ogień strawił dwa bloki energetyczne. Lekko ranne są cztery osoby.

Wczoraj wieczorem o godzinie 21:56 doszło do silnej eksplozji w głównej części bloku energetycznego. Był on wyłączony z powodu trwającego remontu, ale ogień rozprzestrzenił się na dach sąsiedniego bloku. Pożar w szybki tempie zajął bloki nr 1 i 2. Przyczyną pożaru był wybuch pyłu węglowego w dziale nawęglania biomasą.

Strażacy opanowali pożar po ok. dwóch godzinach, ale akcja gaśnicza trwała aż do środy rano. W sumie z ogniem walczyło ponad 20 jednostek straży pożarnej.

W wyniku wybuchu ranne zostały cztery osoby. Wszystkie zostały przewiezione do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!