Artykuły
09 Lis 2018

Gmina Miejska Zawidów planuje w najbliższym czasie przystąpić do konkursu na dotacje unijne dla właścicieli domów jednorodzinnych chcących wymieniać stare piece na nowe ekologiczne źródła ciepła. W chwili obecnej mieszkańcy mogą już złożyć wstępną deklarację i ankietę udziału w projekcie.

Chodzi przede wszystkim o wymianę obecnych pieców na bardzo wygodne i tanie w eksploatacji pompy ciepła, fotowoltaikę, a także instalacje gazowe i kotły na pellet. Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 procent, a realna dotacja od 15 do 40 tys. złotych.
W chwili obecnej mieszkańcy mogą złożyć wstępną deklarację i ankietę udziału w projekcie. Można je wypełnić internetowo na stronie www.cieplo.cte.fea.pl. Sposób wypełnienia zostanie szczegółowo omówiony na spotkaniu*, które odbędzie się: 16 listopada (piątek), o godz. 17.30 w Gminnym Ośrodek Kultury w Sulikowie, plac Wolności 9.

* Złożenie deklaracji nie jest jednoznaczne z uzyskaniem dofinansowania, jednak osoby, które w sposób rzetelny wypełnią deklarację zwiększają szansę na przyznanie dotacji mieszkańcom gminy.

 

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!