Artykuły
12 Cze 2019

Wczoraj, tj. 11. czerwca br. w sali konferencyjnej PGE Turów Zgorzelec odbyła się konferencja dotycząca koncepcji przebiegu szlaku ER3B, czyli ścieżki rowerowej️ po polskiej stronie, która ma być uzupełnieniem istniejącego już szlaku po stronie niemieckiej. Gmina Zawidów jest jednym z partnerów projektu.

Związek Gmin Ziemi Zgorzeleckiej, którego członkiem jest także Miasto Zawidów, otrzymał w ubiegłym roku środki finansowe programu z Interreg Polska-Saksonia na wykonanie koncepcji przebiegu szlaku ER3B po polskiej stronie. Wszystko po to, aby polskie i niemieckie trasy sprawnie się połączyły i stanowiły spójną sieć dróg rowerowych.

Gmina Zawidów w koncepcji zamieściła takż propozycje swoich ścieżek, które będą łącznikami projektowanej trasy ER3B. Niebawem cała koncepcja dostępna będzie w Internecie.

Poleć ten artykuł na portalu społecznościowym

euslugi baner

program pos banner ogolny 750x200

Organizacje, miasta i stowarzyszenia partnerskie

                      zgzz2   

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!